Ušetřete peníze: 7 rad jak snížit spotřebu Vašeho auta

Kolik peněz z vašeho rozpočtu končí v palivové nádrži? Ušetřete peníze na spotřebě vašeho čtyřnohého miláčka. V dnešní poradně přineseme 7 rad, jak snížit spotřebu paliva vašeho auta.

tankovanie

1. ZKONTROLUJTE SPRÁVNÝ TLAK pneumatik

Snížený tlak kol může znamenat rychlejší poškození kol a také zvýšení spotřeby palivaNahustěte pneumatiky na autě správně a ušetřete až 30% paliva.

pneumatiky

2. NEJEZDĚTE V DOPRAVNÍ ŠPIČCE

Kdykoli zastavíte a musíte se znovu rozběhnout, spotřebováváte za hodinu jízdy asi tolik paliva, kolik při jízdě v rychlosti přibližně 80 kilometrů za hodinu. Pokud žijete v lokalitě, kde vás dopravní špička a zácpy neminou, zvažte koupi hybridního automobilu, který používá nižší spotřebu paliva ve městě. Neplánujete investici do nového auta? Alespoň si zpříjemněte jízdu s kvalitními loketkami, které si můžete vybrat na míru pro danou značku a typ automobilu.

zapcha opierka2

lakt.opierka   opierka3

3. NEVOZTE ZBYTEČNÝ NÁKLAD

Zde platí jednoduchý vzorec: větší váha, vyšší spotřeba. Neznamená to, že nyní z auta vyhodíte i povinnou výbavu, jako například lékárničkureflexní doplňky nebo všechny interiérové doplňky. Máme na mysli těžké zavazadla nebo zbytečně složenou skříň, kterou se chystáte již déle převézt.

plny kufor lekarnicka

4. VYPNĚTE, CO NEPOTŘEBUJETE

Pokud chcete ušetřit peníze na spotřebě, nezapomeňte povypínat všechny mlhovky, přídavné osvětlení a jiné doplňky, které necháváte během jízdy častokrát zbytečně zapnuté. Odměnou za poctivé vypínání bude ušetřené palivo.

svetla

5. TĚŽKÁ NOHA NA PLYNU SE NEVYPLÁCÍ

Nerespektování maximální povolené rychlostí znamená nejen riziko pokuty a nehody, ale také vyšší spotřebu. Když jezdíte způsobem "brzda-plyn", do cíle lze dorazíte o pár minut dříve, ale podepíše se to i na spotřebě paliva. Stačí se tedy řídit pravidly řídit bezpečně a jedno tankování vám vydrží mnohem déle. Váš měsíční rozpočet se rázem sníží. I když ne možná radikálně, ale z dlouhodobého hlediska to určitě pocítíte.

noha-na-plyne

6. NEPODCEŇUJTE REVIZNÍ KONTROLU 

Revizní kontrola technického stavu vozidla dokáže zjistit příčinu vysoké spotřeby paliva. V závislosti na poruchy se může vaše spotřeba zvyšovat až o 20%.

7. DEJTE SI POZOR NA KLIMATIZACI 

Při používání klimatu opatrně. Její používání má velký vliv nejen na vaše zdraví a zdraví vašich spolucestujících, ale také ovlivňuje spotřebu paliva. Ruku na srdce. Jak často máte puštěnou klima a otevřená okna zároveň? Používání klimatizace se vyvarujte například během pomalé jízdě městem a dopřejte si ji spíše na delších cestách po dálnici. 

klima

Malý tip na závěr:

Spotřebu paliva lze snížit také tak, že při řízení budete více plánovat. Například při cestě městem, je zbytečné spěchat se vstříc červené na semaforu nebo tlačit auto do posledního momentu, kdy třeba začít prudce brzdit před zatáčkou. Snížit spotřebu na delších trasách zase pomůže tempomat. Využívejte ho proto tak často, jak můžete.

palubovka-plyn

Doufáme, že Vám tyto rady na snížení spotřeby paliva pomohou snížit náklady na vaše auto. Potěší se i vaše peněženka. Znáte ještě jiné způsoby jak ušetřit a snížit spotřebu paliva? Jaké jsou vaše zkušenosti? Podělte se s nimi.