Plašička zvěře na auto: Jak se vyhnout srážce s divokou zvěří?

Během jízdy autem představuje i pro zkušené řidiče nebezpečí divá zvěř, která se občas dostane i na cestu. Přesný návod jak se zvěři vyhnout neexistuje, ale existují opatření, díky kterým se dá předejít nepříjemným situacím při střetu s divokou zvěří. Plašička zvěře na auto je jednoduchým a přitom efektivním řešením, jak ochráníte nejen sebe, svých spolucestujících, ale i své auto.

PŘEDVÍDAVOSTI NIKDY NENÍ DOST

Sledujte pozorně cestu, zejména v časných ranních a pozdních večerních hodinách. Hlavně na odlehlých cestách blízko lesů si všímejte značení, které vás upozorňují na zvýšený výskyt zvěře. V případě, že v dálce uvidíte pobíhající zvěř, připravte se na to, že je větší pravděpodobnost, že se o chvíli může objevit další stádo.

jelen-znacka

POMALU DÁLE DOJDEŠ

To platí hlavně pro milovníky rychlé jízdy  Tu si můžete užít na dálnici. Pomalejší jízda v úsecích, kde je možná srážka se zvěří je nezbytná k tomu, abyste věděli pohotově reagovat na okolí a vozidlo včas ubrzdit.

DOBRÉ PNEUMATIKY JSOU ZÁKLAD

Při prudkém brzdění, zejména v zimě, hrozí smyk. Samozřejmostí by proto mělo být také přezutí pneumatik. Důležité je i správné huštění pneumatik s dostatečně tvrdým dezénem, které zaručí dobrý kontakt s vozovkou i v nepříznivých podmínkách.

2_2

POŘIĎTE SI PLAŠIČKU 

Odpovědnost za volantem je věc, kterou jako řidič víte ovlivnit, ale to, že se vám rozhodně srnka vstoupit do vozovky, už není ve vaší moci. 

Plašička zvěře nebo akustický plašič, pomůže snížit riziko střetu se zvěří na cestě. Funguje na principu píšťaly, využívající proudící vzduch během jízdy. Tento zvuk odpuzuje zvířata, hlavně vysokou zvěř.

plasicka

Ne vždy se dá zabránit tomu nejhoršímu, i když dodržujete všechna opatření. Stane se, že jste v nesprávném čase na nesprávném místě V případě sražení zvěře postupujte tak, abyste neohrožovaly ostatní řidiče. 

Nezapomínejte na:

povinnou výbavu vozidla

-  reflexní prvky, kterými na sebe upozorníte v případě nehody

 

Potřebnou výbavu do auta najdete v naše nabídce.